:: Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych w Rowach

Lokalizacja: Kościół w Rowach

   

IV Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych w Rowach odbędzie się już w najbliższy weekend od 4 (sobota) do 5 (niedziela) sierpnia 2012 r.) Początek imprezy o godzinie 17-tej.

Pierwszego dnia nastąpi przemarsz orkiestry od kościoła w Rowach ulicą Nadmorską do muszli koncertowej w parku przy ulicy Słonecznej. Podczas drugiego dnia połączone orkiestry pod batutą M. Chilmanowicza wykonają utwór "Orkiestry Dęte" i zagrają znane przeboje z kanonu orkiestr detych.

W ten sierpniowy weekend ta nadmorska miejscowośc staje się stolicą muzyki dętej.  Do Rowów przyjeżdzają orkiestry dęte z całego kraju i stają do konkursu o tytuł najlepszej.

Przewodniczącym jury będzie Mirosław Chilmanowicz, kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Wybitny mistrz jeśli chodzi o szkolenie specjalistyczne muzyków Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Wiele razy kierował asystą honorową podczas ceremonii z udziałem najwyższych władz państwowych zarówno władz RP jaki i zagranicznych. Jest również autorem układów choreograficznych na pokazach musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjną Wojska Polskiego.
Sześć orkiestr wystapi w tym roku w Rowach. W pierwszym dniu jury oceni umiejętność marszu orkiestry z muzyką i wykonanie utworów obowiązkowych "Walc Barbary" z filmu "Noce i Dnie".

Podczas drugiego dnia przeglądu odbędzie się koncert galowy wraz z rozdaniem nagród.


Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych w Rowach  

Zobacz pozostałe Wydarzenia